Наукові лабораторії

Співробітництво кафедри спеціалізованих комп’ютерних систем (СКС) з компаніями Motorola та Freescale

Співробітництво кафедри СКС з компанією Motorola почалося на початку 2000-го року, коли за сприянням Motorola кілька кафедр КПІ прийняли участь у спеціальній програмі компанії Motorola з розробки учбових матеріалів дисциплін, орієнтованих на підготовку спеціалістів у галузі вбудованих комп’ютерних систем. В рамках цієї програми провідні викладачі кафедри СКС прийняли участь у підготовці таких учбових дисциплін:

  1. CSM 0908: Software Technology of Embedded Systems (Програмні технології вбудованих систем);
  2. CSM 0922: Microprocessor Systems Performance Analysis (Аналіз продуктивності мікропроцесорних систем);
  3. CSM 0932: Parallel Processing (Паралельні обчислення).

Наступним кроком співробітництва була учать двох магістрантів наукового керівника доцента Олександра Івановича Марченка у конкурсі компанії Motorola за програмою Talent Pool, після перемоги у якому вони отримали право на тримісячне стажування у підрозділах Сектору Напівпровідників компанії Motorola. Після стажування ці магістранти успішно захистили магістерські роботи за тематикою компанії Motorola і вже багато років працюють у Германії та Чехії, в підрозділах компанії Freescale, що була створена на основі колишнього Сектору Напівпровідників компанії Motorola, який виділився у окрему компанію у 2004 році.

Шляхом перших двох магістрантів пішли інші студенти кафедри СКС. Після співбесід і тестування представниками компанії Motorola був відібраний ряд талановитих студентів, яким компанії Motorola вирішила надавати стипендії для підтримки їх зацікавленості до розробки вбудованих комп’ютерних систем.

Для підтримки учбового процесу на кафедрі СКС восени 2001 року за сприяння компанії Motorola була створена учбова лабораторія вбудованих комп’ютених систем.

Стоять зліва направо: Дроздинський І. (КВ-13), Ямцун В. (КВ-01), Романюк О. (КВ-01), доцент Марченко О.І., Карпенко Д. (КВ-12), менеджер компаній Motorola та Freescale Чарльз Кордон’є, Зинов’єв М. (КВ-01), менеджер компаній Motorola та Freescale Іван Скалка, Тимків А. (КВ-02); сидять зліва направо: Іванов Д. (КВ-01), Хайнаков А. (КВ-03).

Крім того у якості спонсорської допомоги за час співробітництва кафедрі СКС були передані більше 20 налагоджувальних плат з процесорами сімейства ColdFire та DSP-процесорами для цифрової обробки сигналів.

За час співробітництва загалом близько 30 студентів кафедри СКС отримували стипендії компаній Motorola та Freescale, а після захисту магістерських робіт працювали у їх підрозділах.

Враховуючи високу кваліфікацію випускників кафедри СКС та їх чудову роботу у підрозділах компаній Motorola та Freescale, у 2007 році на кафедрі СКС створена нова Лабораторія Вбудованих Комп’ютерних Систем – ЛВКС (Laboratory for Embedded Computer Systems – LECS) за підтримки компанії Freescale, яка була обладнана новітньою комп’ютерною та офісною технікою.

(зліва направо доцент Марченко О.І., Лисенко М. (КВ-41), Николенко В. (КВ-23), Павлюченко В. (КВ-41))

Студенти кафедри СКС завжди показували відмінні знання і навички системного та прикладного програмування, компанії Motorola та Freescale завжди приймали на роботу у свої підрозділи всіх випускників кафедри СКС, які виконували проекти за тематикою цих компаній, і продовжують спонсорувати розвиток навчальних та наукових лабораторій кафедри СКС.

Незмінним керівником співробітництва кафедри СКС з компаніями Motorola та Freescale є доцент кафедри СКС Марченко Олександр Іванович.